KONST / Litografier / Färglitografi 13956355
nr 1395 6355
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 40/350, vinterträdgård. Motivet: 32x43cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 maj 2021
kl 20:07:46
3/5 16:32:59
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman